
Czy należy się odszkodowanie za stłuczenie?
Jak mówi stare powiedzenie, wypadki chodzą po ludziach. Każdy jest na nie narażony w pracy, na wyjeździe, ale również we własnym domu. Wielu ludzi uważa, że odszkodowanie należy się wyłącznie za trwały uszczerbek na zdrowiu. Jednak jego brak nie oznacza od razu, że poszkodowany nie może otrzymać pieniędzy.
Stłuczenia z pewnością nie można zakwalifikować jako trwałego uszczerbku na zdrowiu. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób zastanawia się, czy za stłuczenie należy się odszkodowanie.
Czy za stłuczenie należy się odszkodowanie?
Największy wpływ na wysokość otrzymanego odszkodowania z pewnością ma trwałość uszczerbku na zdrowiu. Do tej pory ubezpieczyciele bardzo niechętnie wypłacali pieniądze osobom, u których nie stwierdzono trwałego uszczerbku na zdrowiu.
Jak się jednak okazuje, brak trwałości uszczerbku na zdrowiu nie oznacza automatycznie, że poszkodowany nie otrzyma odszkodowania. Oczywiście, wszystko zależy od rodzaju urazu i jego skali. Tak więc, czy za stłuczenie można dostać odszkodowanie?
Odszkodowanie zwykle otrzymuje się z polisy lub, jeżeli wypadek miał miejsce w zakładzie pracy, z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Koniecznym warunkiem jest jednak wystąpienie trwałego uszczerbku na zdrowiu.
Zupełnie inaczej sytuacja wygląda wtedy, gdy osoba poszkodowana posiada wykupioną polisę OC. W takim przypadku osoba poszkodowana może liczyć na wypłatę odszkodowania za poniesiony uraz. Znajduje to także potwierdzenie w orzecznictwie sądów, które coraz częściej zajmują się tego typu sprawami.
Czy za stłuczenie można dostać odszkodowanie?
Jednym z najpoważniejszych rodzajów urazów jest stłuczenie żeber. Zazwyczaj dochodzi do nich w trakcie wypadków komunikacyjnych, ale nie tylko. Najczęściej objawia się bólami podczas wykonywania ruchów klatką piersiową, a więc również w trakcie oddychania. Mogą wystąpić problemy ze snem, a także z codziennym funkcjonowaniem. Już choćby z wyżej wymienionych powodów poszkodowanemu należy się odszkodowanie za stłuczenie żeber.
Warto również pamiętać o tym, że jeżeli do stłuczenia żeber doszło w wyniku wypadku drogowego, który nie był spowodowany przez poszkodowanego, dodatkowo należy mu się zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.
Oczywiście to, jak wysokie będzie odszkodowanie, w pełni zależy od charakteru urazu i jego wpływu na codzienne funkcjonowanie. Należy jednak pamiętać, że zadośćuczynienie będzie z pewnością niższe, niż ma to miejsce w przypadku złamania żeber.
Czy należy się odszkodowanie za stłuczenie ręki?
Stłuczenie ręki to jeden z najczęściej występujących urazów. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że, podobnie jak ze stłuczeniem żeber, również tutaj należy się odszkodowanie. Zwłaszcza, jeżeli stłuczona ręka uniemożliwia codzienne funkcjonowanie i powoduje uprzykrzające dolegliwości bólowe. Jednak ubezpieczyciele bardzo często powołują się na liczne akty prawne oraz orzecznictwo sądowe. Mimo to nie warto się poddawać i do końca walczyć o środki z ubezpieczenia.
Profesjonalna pomoc w walce o odszkodowanie
Niestety, praktyka pokazuje, że ubezpieczyciele bardzo często chowają się za licznymi artykułami prawnymi i wyrokami sądów, aby nie musieli wypłacać odszkodowania za stłuczenie. Walka o swoje prawa zwykle zajmuje długie miesiące oraz może kosztować wiele nerwów. W takiej sytuacji nieodzowna może okazać się pomoc profesjonalisty, jakim jest adwokat Henryk Osiejewicz. Jego wieloletnie doświadczenie i duża ilość wygranych spraw sprawiają, że z jego pomocą niemal każdy wywalczy należne mu odszkodowanie.